Kredyt w trudnej sytuacji firmy. Czy warto?

Bieżąca sytuacja na rynku może spowodować nie tylko obniżenie wielkości sprzedaży, ale również jej praktyczne zahamowanie lub też znaczny wzrost kosztów przedsiębiorca. Czasem dochodzi do krytycznego momentu, kiedy firma znajduje się na skraju upadłości i tylko zdecydowane działania mogą uchronić ją przed upadłością. Zobacz jak pożyczac chwilówki internetowy portfel  online na 30 dni. Przedsiębiorcy zadają sobie wtedy często pytanie, czy to dobry moment na kredyty.

43Warto tę kwestię rozpatrzeć wieloaspektowo. Z jednej strony, zadłużanie firm poprzez kredyty gotówkowe może wciągnąć przedsiębiorstwo w pułapkę, która doprowadzi do utraty płynności i procedury windykacyjnej. Jest tak ze względu na stosunkowo wysokie koszty odsetek, które należy zapłacić – a więc kredyt może być ryzykowny. Z drugiej strony, kredyty dla firm mogą pomóc na bieżąco spłacać kontrahentów i wykonywać zakupy materiałów, dzięki czemu firma utrzyma się na rynku.

A wygenerowane koszty są przecież rozkładane na kolejne raty, więc nie trzeba spłacać całej pożyczonej kwoty za jednym zamachem. Jedno nie ulega wątpliwości – przed wzięciem kredytu warto się zastanowić i rozważyć wszelkie dostępne rozwiązania.