Czy firmom opłacają się kredyty?

Każdy kredyt wiąże się z koniecznością spłaty nie tylko kwoty głównej, ale również odsetek. Suma odsetek i pożyczonej kwoty jest kosztem, na który kredytobiorca będzie musiał zgromadzić wystarczające środki. Z tego względu wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto brać kredyty dla firm? Oczywiście koszty odsetek są istotnym argumentem na przeciw. Jednak kredyty gotówkowe mają też swoją jasną stronę.

52

Pozwalają firmie na dokonanie wydatków, które w inny sposób byłyby niemożliwe do wykonania. Mowa tu na przykład o zakupie hurtowej ilości towaru, dobudowaniu kolejnej hali lub zatrudnieniu pracowników. Często są to inwestycje, które mogą zadecydować o dalszym rozwoju przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji kredyty mogą się naprawdę opłacać – zwłaszcza, że pożyczona kwota i odsetki są rozłożone na raty z wszystkie chwilowki w rankingu chwilówek.
Zdecydowanie łatwiej jest spłacać co miesiąc mniejszą kwotę niż od razu wyłożyć tę większą. Nie zmienia to faktu, że tylko niektóre kredyty są opłacalne dla firm.
Warto dokładnie policzyć, czy przedsiębiorstwo będzie w stanie je spłacić terminowo.